Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 40

Wątek: R5 vs R6mk2 - który wybrać?

  1. #31

    Domyślnie Odp: R5 vs R6mk2 - który wybrać?

    Osobiście bym brał R5 ze względu na lepszą jakość obudowy oraz przede wszystkim kompatybilność z magicznym obiektywem Canon RF5.2mm F2.8 L Dual Fisheye. Jeszcze tylko Canon R5C jest kompatybilny z tym obiektywem.

  2. #32
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 681

    Domyślnie Odp: R5 vs R6mk2 - który wybrać?

    Cytat Zamieszczone przez Hubert Multana Zobacz posta
    Jasne, dlatego mimo wszystko producenci idą jakoś na rękę. Równie dobrze mogli wprowadzić bagnet RF i zablokować możliwość używania obiektywów EF rozwiązując problem braku rozdzielczości .

    A co do cen u nas to zgoda, ostatnio rzuciła mi się w oczy oferta RF 24-105 f2.8L na OLX. Dwa tysiące taniej niż w Polskiej dystrybucji. Skąd? Z niemiec. Ktos kupił tam, odsprzedaje u nas z zyskiem a wciąż sprzedaje to taniej niż Polskie sklepy. Ja rozumiem, ze maja niższy VAT niż my - ale to jest i tak różnica pewnie 2000 zł czyli na szybko licząc jakieś 15% dodatkowej marzy.
    Mi nie chodzi o same ceny sprzętu tu czy tam, tylko raczej nasze zarobki - w bardzo ogólnej skali.

  3. #33
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 420

    Domyślnie Odp: R5 vs R6mk2 - który wybrać?

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    no bo jest uniwersalny, to wyjątkowo udana puszka canona, z ogromem możliwości
    ja teraz trochę żałuję, że 2 lata temu nie wziąłem R5, ale to była na tamte czasy różnica bodajże 6-7tys zł, teraz nie miałbym wątpliwości
    Miałbyś, miałbyś, bo S 150-600 z R5 pracuje kijowo, więc oprócz dopłacenia do body musiałbyś jeszcze sporo dopłacić do optyki.

    --- Kolejny post ---

    Wszyscy tutaj wiedzą, że ja do ptaków optuję za APS-C ze względu na większą wydajność krótszego obiektywu, niż trzeba do FF, ale FF też mam w postaci C 6D, i nie potrzebuję pełnej klatki gęstszej niż 20-24 Mp, bo na tym się dla mnie zasadza różnica w jakości obrazka pomiędzy FF a APS-C, że im większa różnica w wielkości piksela, tym lepszy obrazek z FF. Matryce FF dorównujące gęstością matrycom APS-C siłą rzeczy generują obrazki jakościowo bardziej zbliżone do APS-C kiedy z nich robimy wycinanki.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  4. #34
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 102

    Domyślnie Odp: R5 vs R6mk2 - który wybrać?

    właśnie, ciekawe jak moja Sigma działałby na R5
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  5. #35
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 495

    Domyślnie Odp: R5 vs R6mk2 - który wybrać?

    Jako, że sam stoję przed takim wyborem to wybrałem r6 I (migracja ze staruszka 5dII)
    Przy ostatnich promocjach za r5 po 12.5K wybór był prosty bo r5 pod każdym względem jest lepsza niż r6II w jego standardowej cenie (nawet brak inwestycji w mniejsze dyski tego nie rekompensuje czy mniejsze wymagania co do komputera obrabiającego RAW). Ale... te promocje chwilowo się skończyły i obecnie król opłacalności jest tylko jeden i jest nim r6 I i na nim można sobie spokojnie poczekać na nowości. Ta zasada oczywiście nie dotyczy osób, które robią gigantyczne wydruki i nie chcą się posiłkować upscalingiem. Co do cropowania to: w przypadku ptasiarzy technika podchodzenia/zmiana miejsca i tak da lepsze efekty, a w przypadku spotterów i tak z Air2Air nie wygracie (wiec też zmiana 'techniki' da lepsze efekty) Za różnicę pieniędzy można sobie zorganizować wyjazdy, gdzie tego aparatu można używać, zapisać się na szkolenia, etc...
    Ostatnio edytowane przez kmeg ; 12-02-2024 o 10:28

  6. #36
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    205

    Domyślnie Odp: R5 vs R6mk2 - który wybrać?

    Zgadzam się, że R6 to obecnie najlepiej wyceniony bezlusterkowiec FF Canona. Ma dobrą speckę i cenę.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Mi nie chodzi o same ceny sprzętu tu czy tam, tylko raczej nasze zarobki - w bardzo ogólnej skali.
    Zarobki w PL to jeden problem, te prawie się nie zmieniają od lat

    Drugi problem, jeszcze poważniejszy, to utrata wartości pieniądza przez gigantyczną inflację. W listopadzie inflacja spadła do kilku procent, a teraz znów się rozkręca, rośnie u nas. Chyba nie muszę podawać ile kosztowały niektóre produkty czy usługi w okolicach 2000 roku? Złotówka leci na łeb.......

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Hubert Multana Zobacz posta
    A co do cen u nas to zgoda, ostatnio rzuciła mi się w oczy oferta RF 24-105 f2.8L na OLX. Dwa tysiące taniej niż w Polskiej dystrybucji. Skąd? Z niemiec. Ktos kupił tam, odsprzedaje u nas z zyskiem a wciąż sprzedaje to taniej niż Polskie sklepy. Ja rozumiem, ze maja niższy VAT niż my - ale to jest i tak różnica pewnie 2000 zł czyli na szybko licząc jakieś 15% dodatkowej marzy.
    Polskie sklepy często nie wiedzą ile wziąć, nie wiem czy zauważyliście jak duże zniżki były w listopadzie/grudniu 2023. Mimo rabatów sięgających do 30-40%, sklepy nadal zarabiały i to naprawdę sporo. Kolega pracuje na Muszkieterów (Euro RTV AGD) i mówił, ze na sprzęt foto mają marże do 60%.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 12-02-2024 o 22:30 Powód: polityka

  7. #37
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 495

    Domyślnie Odp: R5 vs R6mk2 - który wybrać?

    Cytat Zamieszczone przez WzW Zobacz posta
    Polskie sklepy często nie wiedzą ile wziąć, nie wiem czy zauważyliście jak duże zniżki były w listopadzie/grudniu 2023. Mimo rabatów sięgających do 30-40%, sklepy nadal zarabiały i to naprawdę sporo. Kolega pracuje na Muszkieterów (Euro RTV AGD) i mówił, ze na sprzęt foto mają marże do 60%.
    Aby nie drażnić tutaj ludzi nie będę pisał po ile jeden z elektromarketów sprzedawał r6II niedawno (fakt, ze promocja niby dla pracowników ale...)

  8. #38

    Domyślnie Odp: R5 vs R6mk2 - który wybrać?

    Jak już zacząłeś …

  9. #39
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    205

    Domyślnie Odp: R5 vs R6mk2 - który wybrać?

    Robimy zakłady? Obstawiam 5.5k zł za II generacje.

  10. #40
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    706

    Domyślnie Odp: R5 vs R6mk2 - który wybrać?

    Jak to będzie 5,5k to wcale mnie to nie zdziwi, przecież R8 pokazało jakie są marże. Weszło na rynek po 8k jakoś? Gdzieś po 3-5 miesiącach cena spadła do 5k bodajże. Szybciutko, jak na nowość.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •