Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Obiektyw na komunie

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2014
    Miasto
    Marki
    Posty
    114

    Domyślnie Obiektyw na komunie

    Cześć,
    Niedługo syn siostry ma komunię. Siostra chciała żebym porobił trochę zdjęć, ale aktualnie mam tylko manualne obiektywy.
    Nie wiem czy warto ryzykować bo może być dużo zdjęć nie trafionych z ostrością.

    Mam Voigtlandera 35 f1.2 i Laowa 100 2.8

    Myślałem żeby wypożyczyć np 16-35 f4 oss

    I jak już trochę porobię zdjęć, to wrzucę te manualne ale bez stresu.

    Wpadł mi tez w oko adapter techart z autofocusem, mógłbym go kupić i użyć wtedy 35.
    Tylko czy warto brać ten adapter pod uwagę?
    Aparat to sony a7 rii

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    456

    Domyślnie Odp: Obiektyw na komunie

    Zabawa zabawą, a do dzieci i na takie okazje trzeba mieć coś z AFem, najlepiej klasyka 24-70/2,8is. Powtórek nie ma a efekty długo będą świadczyć o Tobie.

  3. #3
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    956

    Domyślnie Odp: Obiektyw na komunie

    Albo, jeśli nie lubisz zoomów a chcesz tylko jedno szkło, to 50/1.8 też da radę, jako jeden i uniwersalny słoiczek. Ja osobiście nie przepadam za tą ogniskową ale trzymam ją miedzy innymi na takie okazje. Kiedy niezbyt mam możliwości zmiany szkieł a idę jako gość np. W takich warunkach 50-tka spisuje się świetnie. Całą część komunii w kościele też już nią obfociłem.
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  4. #4
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 683

    Domyślnie Odp: Obiektyw na komunie

    Nie baw się w półsłodki, wypożycz coś z normlanym AF, coś pokroju 24-70/2.8 byłoby super.
    Taka moja sugestia - jeśli mieszkacie w tym samym miejscu to lepsze fotki można zrobić w biały tydzień - ja w dniu komunii syna skupiłem się na uroczystości, a w biały tydzień zrobiłem najlepsze zdjęcia - każdy mnie pytał skąd miałem takie super zdjęcia z komunii, mało kto zajarzył, że to było z białego tygodnia, gdzie nie było tłoku, był spokój i popołudniowe ładne światło
    Ostatnio edytowane przez Bangi ; 17-05-2024 o 12:23

  5. #5
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    956

    Domyślnie Odp: Obiektyw na komunie

    Z tym białym tygodniem super pomysł. Możesz też zabrać siostrzenicę na jakąś fajną sesję w plener. Ja np. zabrałem moją chrześniaczkę na sesję w polu lawendy i to stamtąd są najlepsze foty! A w tłoku uroczystości zrób to, co trzeba i ciesz się z bycia gościem.
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 417

    Domyślnie Odp: Obiektyw na komunie

    Chłopcy czy w niedzielę czy w białym tygodniu wyglądają identycznie ale dziewczynki już niekoniecznie. Pytający jednak wspominał o chłopcu więc może to być dobry pomysł.
    Ostatnio edytowane przez Przemek_PC ; 17-05-2024 o 17:16

  7. #7
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    956

    Domyślnie Odp: Obiektyw na komunie

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Chłopcy czy w niedzielę czy w białym tygodniu wyglądają identycznie ale dziewczynki już niekoniecznie. Pytający jednak wspominał o chłopcu więc może to być dobry pomysł.
    Żaden problem zrobić fotki dziewczynce. Wszystko można dogadać.
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 417

    Domyślnie Odp: Obiektyw na komunie

    Pewnie że tak. Można dziewczynkę zwolnić ze szkoły, umówić kolejną wizytę u fryzjera a sukienkę i wianek kupić nowe. Żaden problem.

  9. #9
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    956

    Domyślnie Odp: Obiektyw na komunie

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Pewnie że tak. Można dziewczynkę zwolnić ze szkoły, umówić kolejną wizytę u fryzjera a sukienkę i wianek kupić nowe. Żaden problem.
    Kurczę, mówisz jakbyś szukał problemów na siłę. Sam robiłem taką sesję w późniejszym terminie. Jeśli chęci są, to żaden wielki problem. Nie wiem skąd pomysł zwalniania ze szkoły My to ogarnęliśmy po 18. Przynajmniej światło było dużo ciekawsze. A jak ktoś koniecznie chce od rana, to zawsze można to w jakiś weekend ogarnąć. Teraz dziewczynki idą głównie w albach, nie w sukienkach, a alba przecież i tak już jest od komunii, więc po co kupować kolejną? Dziewięcioletnie dziewczynki nie zawsze chodzą specjalnie do fryzjera tuż przed komunią, to nie są jeszcze dorosłe kobiety! Większość "komunistek", które znam, miało fryzury robione przez rodziców (mojej chrześniaczce robił np. jej tata) i jeśli im zależy na fajnych fotach, to uczeszą córcię jeszcze raz. A wianek to najmniejszy problem Naprawdę nie ma w tym nic z mission impossible
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 417

    Domyślnie Odp: Obiektyw na komunie

    Jestem w szczycie sezonu filmowania komunii i nie zauważyłem aby dziewczynki miały alby. Mają za to suknie, wianki na wyfryzowanych u fryzjera włosach, makijaż się również zdarza. Jednym słowem panny młode w miniaturze.
    Piszesz o sesji w plenerze ale co to ma wspólnego ze zrobieniem zdjęcia w kościele kiedy dziecko przyjmuje komunię bo to z tego powodu padła propozycja zrobienia tego w białym tygodniu.
    Ostatnio edytowane przez Przemek_PC ; 21-05-2024 o 15:41

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •