Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 80

Wątek: Odszumianie SI w Ligtroom - czas

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 375

    Domyślnie Odp: Odszumianie SI w Ligtroom - czas

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    To ja Wam podpowiem, że od jakiegoś czasu na moim starym
    Musi być nowy?
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 040

    Domyślnie Odp: Odszumianie SI w Ligtroom - czas

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    Musi być nowy?
    Nie musi.

    Blaszaków się składać nie boję. Popełniłem ich dziesiątki. Ale nie lubię, bo jak usłyszę parę "bipów" w testach POST i zobaczę czarny ekran, to nie mając pod ręką zapasowej pamięci itp i tak muszę iść do jakiegoś serwisu żeby mi sprawdzili, co jest padnięte lub ze sobą nie gada. Właśnie te kwestie kompatybilności klocków PC odstraszają mnie najbardziej. Ostatniego PC-ta popełniłem ze 3 lata temu Młodemu. Żaden wypas, AMD Ryzen 7 2700X + NVIDIA GeForce GTX 1660, ale funkcjonuje do dziś i Młody nigdy nie płakał, że mu jakaś gra kiepsko działała. Muszę na nim zainstalować LR i zobaczyć jak to działa.

    Ale bardzo Wam dziękuję za wszystkie sugestie. Chyba rzeczywiście popełnię coś samemu, może ktoś jeszcze wrzuci jakieś przykładowe konfiguracje warte rozważenia. Musi być Intel - nie macie pozytywnych doświadczeń z AMD pod kątem grafiki?
    Ostatnio edytowane przez Eberloth ; 07-12-2023 o 17:17
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  3. #23
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 681

    Domyślnie Odp: Odszumianie SI w Ligtroom - czas

    Ja nie mam ogólnie zdania co do Radeon-ów, bo jakoś zawsze była nVidia.
    Ja mam generalnie Intel 8 generację i7 8700 (którego oskalpowałem bo grzał się niemiłosiernie), do tego jakąś starą płytę główną i 32GB RAM-u no i wczoraj włożyłem RTX 4060.
    Gdybym obecnie składał kompa (a w sumie myślę o tym by zmienić jednak podstawę, w sensie procesor + płyta główna + ram, resztę mam) to poszedł bym w AMD Ryzen 5 5600 jako podstawę.

  4. #24

    Domyślnie Odp: Odszumianie SI w Ligtroom - czas

    Ryzen i Rtx i żadnych problemów.

  5. #25
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    949

    Domyślnie Odp: Odszumianie SI w Ligtroom - czas

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    To ja Wam podpowiem, że od jakiegoś czasu na moim starym lapie maski LR wieszają mi totalnie kompa (mniej więcej 8 na 10 prób tak się kończy), a odszumianie oparte na AI nie działa mi w ogóle! Ja tego nie używam często, pogodziłbym się i z czasem odszumiania 15 minut na foto, no ale nie zwiecha czy brak działania w ogóle. Tu Adobe robi sobie ewidentnie jaja. Sterowniki mam zaktualizowane. Ten komp to Intel Core i5 7200U, grafika NVIDIA GF 940MX, 16GB RAM, dysk 1TB SSD. Wszystko mi śmiga na tym kompie, poza LR.

    Także dzięki za wątek, bo siłą rzeczy rozglądam się za kompem stacjonarnym lub lapem pod kątem LR. Za blaszakiem przemawia fakt, że w razie czego wymienię sobie w nim grafikę na wyższy model, a w laptopie nie zrobię już nic. Ale gamingowe stwory po 10 czy nawet 18 tysi to jakaś paranoja. Dziś do cen sprzętu foto niestety trzeba też doliczyć kompa. Sądzicie, że coś takiego byłoby ok? Jeden na Intelu i NVIDII, drugi na AMD i Radeonie. https://www.euro.com.pl/komputery-st...660t-w11.bhtml https://www.euro.com.pl/komputery-st...66xt-1nw.bhtml
    W oficjalnym info od Adobe znalazłem gdzieś (jak w wolnej chwili znajdę ponownie, to tutaj podlinkuję), że np. ACR nie wspiera kart starszych niż 7 letnie
    U mnie to wyglądało tak, że po którejś z ostatnich aktualizacji Photoshopa w ACR mogłem tylko podglądać zdjęcia, bez możliwości jakiejkolwiek edycji (dwa kompy z i5 i i7 3 i 4 generacji)... Co prawda na stronie Adobe jest link do jakiejś starej instalki ACR, która działa, ale nie ma ona wszystkich tych funkcji, które u mnie działały przed tą aktualizacją! O tyle pół biedy, że i tak miałem zmieniać kompa i tylko musiałem to przyspieszyć.
    Bardzo prawdopodobne, że LR, jako bliźniak ACR, ma podobne wymagania i dlatego u Ciebie niezbyt chce teraz działać. ACR za to wyrzucało komunikat wprost, że z moją kartą działać nie będzie
    Nie kupuj takich gotowców, lepiej sam sobie coś skonfiguruj w Komputroniku, X-komie czy Proline. Myślę, że za podobne pieniądze złożysz coś sensowniej a na pewno z lepszym zasilaczem!!
    No i po najświeższych moich doświadczeniach 3 razy się zastanów nad kupowaniem czegokolwiek w euro. Ja zrobiłem zakup 2 tygodnie temu, dostawa miała być na zeszłą środę, w międzyczasie składałem 4 reklamacje i dopiero przed momentem łaskawie mi odpisali, że nie zrealizują zamówienia i żebym ja napisał, żeby mi je anulowali Normalnie Bareja, a w międzyczasie zero kontaktu, mimo wielokrotnych zapewnień, że w ciągu 24 godzin wszystko będzie wyjaśnione. Słyszałem, że jakość obsługi u nich poleciała na łeb, ale teraz mam próbkę na własnej skórze.
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 375

    Domyślnie Odp: Odszumianie SI w Ligtroom - czas

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    Nie musi.
    (...)
    Ale bardzo Wam dziękuję za wszystkie sugestie. Chyba rzeczywiście popełnię coś samemu, może ktoś jeszcze wrzuci jakieś przykładowe konfiguracje warte rozważenia. Musi być Intel - nie macie pozytywnych doświadczeń z AMD pod kątem grafiki?
    Lubię sprzęt tzw. PRO, więc co ja bym zrobił.
    Kupiłbym to
    https://komputerymarkowe.pl/komputer...m2000-4gb.html
    z opcją Win10Pro oraz dokupiłbym dysk SSD (od nich lub nie) na system i programy. Zostawiłbym jeden lub dwa dyski HDD na dane, a pozostałe na na archiwizację, lub ustawiłbym tam jakiś RAID jeśli wola. To na początek, a później zastanowiłbym się nad upgradem karty graficznej, chociaż wymieniona tam nVidia QUADRO M2000 4GB nie jest zła. Myślę, że zmieściłbyś się do 3000 zł.

    Tutaj
    https://www.greenpcgamers.com/dell/d...ming-computer/
    jak można coś takiego ulepszać.
    Ostatnio edytowane przez Leon007 ; 07-12-2023 o 19:27
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 430

    Domyślnie Odp: Odszumianie SI w Ligtroom - czas

    Cytat Zamieszczone przez solti Zobacz posta
    W oficjalnym info od Adobe znalazłem gdzieś (jak w wolnej chwili znajdę ponownie, to tutaj podlinkuję), że np. ACR nie wspiera kart starszych niż 7 letnie
    U mnie to wyglądało tak, że po którejś z ostatnich aktualizacji Photoshopa w ACR mogłem tylko podglądać zdjęcia, bez możliwości jakiejkolwiek edycji (dwa kompy z i5 i i7 3 i 4 generacji)... Co prawda na stronie Adobe jest link do jakiejś starej instalki ACR, która działa, ale nie ma ona wszystkich tych funkcji, które u mnie działały przed tą aktualizacją! O tyle pół biedy, że i tak miałem zmieniać kompa i tylko musiałem to przyspieszyć.
    Bardzo prawdopodobne, że LR, jako bliźniak ACR, ma podobne wymagania i dlatego u Ciebie niezbyt chce teraz działać. ACR za to wyrzucało komunikat wprost, że z moją kartą działać nie będzie
    To dziwne bo mój bardzo stary zestaw (i7-2600, płyta P67A-UD5-B3, karta GTX-660-2GB) działał na aktualnej wersji LRC. Denoise było bardzo wolne ok. 18 min na RAWa z R czyli chyba bez użycia karty ale obrazek powstawał.
    Zmieniłem tylko kartę na RTX 3060Ti i wszystko działa bardzo sprawnie - minuty zmieniły się w sekundy.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  8. #28
    Początki nałogu Awatar Diabeł
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Płock
    Wiek
    53
    Posty
    350

    Domyślnie Odp: SanDisk Extreme pro cfexpres - jak producnt jedzie na opini tej serii

    U mnie i7 12700K 32GB RAM i 1T dysk m2 Samsung pro, z kartą 960GTX odszumianie w Ligtroomie trwało około 15-18 minut, pliki z R5, po zmianie karty na RTX 3060 Ti, 10-15 sekund zarówno R5 jak i 1DXII

  9. #29
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 681

    Domyślnie Odp: Odszumianie SI w Ligtroom - czas

    Dobra, zrobiłem małe testy - oczywiście nie są to aptekarskie testy, ale dają jakiś pogląd
    I7 8700 (8 generacja)
    ASUS PRIME B360M-A
    RAM GOODRAM DDR4 32GB
    RTX 4060 8GB
    Samsung SSD EVO 970 250 GB M.2 PCIe NVMe

    Wyszło tak:
    6d (20 Mpix) - ok. 12 s z zapisem
    6d2 (26.2 Mpix) - ok. 15 s z zapisem
    R6m2 (24.2 Mpix) - ok. 15 s z zapisem
    R (30.3 Mpix) - ok. 16 s z zapisem
    R5 (45 Mpix) - ok. 25 s z zapisem

    Odszumiane były RAW z ISO 800-1600, ale ogólnie ISO nie ma większego znaczenia wg moich obserwacji.
    Ostatnio edytowane przez Bangi ; 08-12-2023 o 11:11

  10. #30
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    949

    Domyślnie Odp: Odszumianie SI w Ligtroom - czas

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    To dziwne bo mój bardzo stary zestaw (i7-2600, płyta P67A-UD5-B3, karta GTX-660-2GB) działał na aktualnej wersji LRC.
    Działał, ale do kiedy? Moje starocie działały jakoś do początków października, kiedy weszła jakaś drobna aktualizacja ACR i po niej była już tylko możliwość podglądu i konwersji raw wg wcześniej poczynionych ustawień. Jeśli wcześniej nie było ustawień zapisanych w pliku, to zdjęcie było tylko do podglądu w ACR.
    Obydwa kompy nie miały dedykowanych kart, tylko integry (laptopy) Intela. Denoise dopóki działało, trwało ok. 30 minut
    Ostatnio edytowane przez solti ; 08-12-2023 o 09:40
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •