Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 80

Wątek: Odszumianie SI w Ligtroom - czas

  1. #51

    Domyślnie Odp: Odszumianie SI w Ligtroom - czas

    A ja dawno temu podzieliłem światy.
    Pół młodego życia składałem kompy po czym doszedłem do wniosku, że lepiej ścieżkę gamingową i komputerową rozdzielić.
    PC-ta wypchnął Mac i nigdy już nie wrócę do tamtego świata (Windoza i te sprawy).
    Do gier mam PS5.

    Choć nie są to urządzenia top-spec to w wypadku gamingu mam fantastyczny komfort tego, że każda gierka będzie działać dobrze (choć wiem, że na jakimś wypasionym PC-cie pewnie działa by lepiej - z drugiej strony większości gierek, które uwielbiam nie ma na PC, bo to exclusivy na PS).
    To samo pod Mac'a - odpada cała ta fura problemów ze zgodnością jendego z drugim. Dzięki temu wydajność i exprerience aplikacji jest całkowicie przewidywalny. Łatwiej też gadać z supportem od apek, mówisz, że masz MacBooka Pro M1 2021 i nie trzeba się tłumaczyć co tam dokładnie w nim masz itp.

    p,paw
    Ostatnio edytowane przez pawel.guraj ; 29-01-2024 o 09:40
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

  2. #52
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    706

    Domyślnie Odp: Odszumianie SI w Ligtroom - czas

    #PG - mnie właśnie granie na konsoli nie pasuje, bo często zagram chwilę, znudzi mi się - włączam film, mecz czy przejrzę internet. Mecz nudny, to znowu włączę jakąś grę na chwilę itp. Albo często też gram w Football Managera w tle, bo tam się w sumie "gra", czyli włączę mecz i Alt+TAB przeglądam internet, czy coś oglądam właśnie.

    #Przemek - grasz w ACC? Grałem w to z 3 lata temu dość namiętnie, w sumie w wyścigach online zawsze biłem się o top3. Ciekawe, co się pozmieniało w grze od tego czasu, pewnie fizyka jeszcze bardziej ulepszona. Kiedyś to śledziłem, teraz już zupełnie nie.

  3. #53
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 375

    Domyślnie Odp: Odszumianie SI w Ligtroom - czas

    Dla ciekawych świata, w nawiązaniu do moich rozkminów o kartach Quadro, to jest najbardziej sensowna informacja, jaką znalazłem:

    Even if they are using the same gpu processor, you can't modify a gtx 1050 into a quaddro equivalent, because there are some key differences, first is the most important one is the Vram, all the quadro cards have ecc rams which are responsible for the error correction in the memory, Second is the drivers and tuning and opmitization, third is the server/workstation level components.
    The driver and the tuning and optimization can be done because it is software and bios based, but the component level changes can't done, because the ram's are different, the components are of a higher quality and brutally tested, each quadro cards are designed and optimized so that they can withstand constant 100% workloads abuse 24x7 for years, but consumer level gtx cards won't be able to do that.


    (https://www.quora.com/Is-it-possible...l-architecture)
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  4. #54
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 415

    Domyślnie Odp: Odszumianie SI w Ligtroom - czas

    A po odcedzeniu marketingowej mowy co zostaje? Być może tylko to (albo aż to), że karty Quadro są bardziej trwałe od wyrobów konsumenckich.

  5. #55
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 375

    Domyślnie Odp: Odszumianie SI w Ligtroom - czas

    Eee eee... a gdzie Ty tu widzisz marketing? Zwykła informacja w nawiązaniu do wcześniejszej krótkiej dyskusji i wątpliwości. Nikt nikogo do niczego tu nie namawia ani nie przekonuje.
    Ostatnio edytowane przez Leon007 ; 30-01-2024 o 14:45
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  6. #56
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 681

    Domyślnie Odp: Odszumianie SI w Ligtroom - czas

    Karty konsumenckie też potrafią kilka lat pracować na 100% mocy - np. w koparkach kryptowalut Istotne jest tylko, aby ich nie przegrzewać.

  7. #57
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 375

    Domyślnie Odp: Odszumianie SI w Ligtroom - czas

    Załóżmy, że szukasz używanej karty graficznej - kupiłbyś kartę z koparki? "Zadbana, nigdy nie przegrzana, dopiero co wymienione pasta i pady".
    Właśnie ostatnio szukałem kartę graficzną i pierwsze co sprawdziłem, to które modele są popularne w koparkach. Co ciekawe, również są popularne w dziale sprzedaży "używane". A jak ktoś oferuje 3 albo 6 sztuk, to można postawić na to, że dopiero co wyjęte z koparki.
    Ostatnio edytowane przez Leon007 ; 30-01-2024 o 21:06
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  8. #58
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 681

    Domyślnie Odp: Odszumianie SI w Ligtroom - czas

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    Załóżmy, że szukasz używanej karty graficznej - kupiłbyś kartę z koparki? "Zadbana, nigdy nie przegrzana, dopiero co wymienione pasta i pady".
    Właśnie ostatnio szukałem kartę graficzną i pierwsze co sprawdziłem, to które modele są popularne w koparkach. Co ciekawe, również są popularne w dziale sprzedaży "używane". A jak ktoś oferuje 3 albo 6 sztuk, to można postawić na to, że dopiero co wyjęte z koparki.
    Nie kupiłbym, chyba, że jakoś mega okazyjnie i miałbym prawdziwą wiedzę o przebiegu.
    Nie zmienia to faktu, że w nich działają.
    Ostatnio edytowane przez Bangi ; 30-01-2024 o 23:40

  9. #59
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 415

    Domyślnie Odp: Odszumianie SI w Ligtroom - czas

    Moja GTX1070 pochodzi z koparki. Działa bez zarzutu mimo podkręcania przeze mnie. Mam ją 6 czy 7 lat.

  10. #60
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    706

    Domyślnie Odp: Odszumianie SI w Ligtroom - czas

    Też mam najpewniej kartę z kopartki, tj GTX 1660Ti. Gość sprzedawał kilka różnych kart, wtedy okazyjnie bo dałem jakoś 750zł gdzie chodziły po 1000zł mniej więcej. Działa do dzisiaj. Jedyne co, to wiatrak mógłbym wymienić, bo wpada w jakiś rezonans niekiedy i buczy przez chwilę.

Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •