Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 90

Wątek: czy czeka nas subskrybcja (pewnie głównie AI) w korpusach naszej ulubionej firmy?

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 377

    Domyślnie Odp: czy czeka nas subskrybcja (pewnie głównie AI) w korpusach naszej ulubionej firmy

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    czy kolejnym krokiem będzie zakwestionowanie praw autorskich (lub ich jakiejś części) do wykonywanych zdjęć? - fotograf to tylko trzyma tą puszkę resztę robi AI w korpusie i właściwie to firmie należą się prawa do zdjęcia?
    Oczywiście, że tak. I fotografowie sami to sobie zorganizują. O czym są dyskusje tu, na forum? Czy sprzęt znajdzie oko człowieka, ptaka, doopę? Czy sprzęt dobrze nastawi ostrość? Czy sprzęt dobrze naświetli? Czy sprzęt ma preset na fajny obrazek? Czy sprzęt...

    Kto tu robi te zdjęcia? Konstruktor z Canona? Księgowy? Udziałowcy?
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  2. #12
    Uzależniony Awatar Hubert Multana
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    34
    Posty
    546

    Domyślnie Odp: czy czeka nas subskrybcja (pewnie głównie AI) w korpusach naszej ulubionej firmy

    Byc może dożyjemy czasów ze będzie na rynku jeden model aparatu, a płacić będziemy tylko za funkcje.
    Canon R8 + RF15-35mm f2.8L + RF 85mm 2.0 + RF 50mm 1.8 + RF Sirui Anamorphic 50mm T2.9 + M6 mkII + EF-M 22mm 2.0 + Canon V10
    www.hubertmultana.pl
    https://www.youtube.com/@HubertMultana

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 377

    Domyślnie Odp: czy czeka nas subskrybcja (pewnie głównie AI) w korpusach naszej ulubionej firmy

    Za kosmicznie nieuzasadnione pieniądze, bo opcje firm niezależnych będą poblokowane. Dobrą nawigację samochodową można kupić za kilkaset zł, opcja nawigacji w samochodzie to na przykład 5000 zł dodatkowo.
    Ten model, subskrypcyjny, skutecznie wypróbowały firmy sprzedające w abonamencie serie czegoś po sztuce: książek, modeli do składania itp. Chciałem mieć duży model Sokoła Millenium, bo se wymyśliłem, że powieszę nad schodami. Jest taki, prawie metr długości, subskrypcja na części w jakimś agostino czy coś. Jeden odcinek 19,99 zł, a w sumie jakieś tysiące - już nie pamiętam, czy mi wyszło 2000 czy 5000, raczej to drugie. Zawrzało i zapłonęło.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Hubert Multana Zobacz posta
    Byc może dożyjemy czasów ze będzie na rynku jeden model aparatu, a płacić będziemy tylko za funkcje.
    Będzie można wybrać czy aparat, w Twoim wypadku kamera, będzie za pomocą optyki obliczeniowej generował Księżyc, ptaszka wybranego gatunku w Szwecji czy kangurka na trawniku. Pojedyncza opcja jedyne 19,99 zł, ale zawsze można skompletować komplet.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  4. #14
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 681

    Domyślnie Odp: czy czeka nas subskrybcja (pewnie głównie AI) w korpusach naszej ulubionej firmy

    Czułem, że ten temat wywoła teorie spiskowe... tak bardziej poważnie, to uważam, że to się nie sprawdzi w przypadku aparatów, z jednej prostej przyczyny - aparat nie jest produktem pierwszej potrzeby lub wysokiej potrzeby i uważam, że w segmencie zwykłych konsumentów to nie wypali.

    Warto mieć świadomość, że subskrypcje płacimy od dawna, wiele osób nawet nie zdaje sobie z tego sprawy - ja da przykładu płacę w banku co miesiąc (subskrypcje za mieszkanie), w spółdzielni, w aptece (subskrypcja za życie moje i mojej rodziny), w sklepach spożywczych, itd. itp. Generalnie subskrypcje się sprawdzają tak, gdzie nie mamy za bardzo alternatywy

    Aparat zawsze można zamienić na Samsunga S24

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 377

    Domyślnie Odp: czy czeka nas subskrybcja (pewnie głównie AI) w korpusach naszej ulubionej firmy

    Żadne spiskowe, zwyczajnie, krok po kroku, odkrywamy że żyjemy w Matrixie, a właściwie to nasze surogaty.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Czułem, że ten temat wywoła teorie spiskowe... tak bardziej poważnie, to uważam, że to się nie sprawdzi w przypadku aparatów, z jednej prostej przyczyny - aparat nie jest produktem pierwszej potrzeby lub wysokiej potrzeby i uważam, że w segmencie zwykłych konsumentów to nie wypali.

    Warto mieć świadomość, że subskrypcje płacimy od dawna, wiele osób nawet nie zdaje sobie z tego sprawy - ja da przykładu płacę w banku co miesiąc (subskrypcje za mieszkanie), w spółdzielni, w aptece (subskrypcja za życie moje i mojej rodziny), w sklepach spożywczych, itd. itp. Generalnie subskrypcje się sprawdzają tak, gdzie nie mamy za bardzo alternatywy

    Aparat zawsze można zamienić na Samsunga S24
    No widzisz, sam sobie znalazłeś przykłady, że już wypaliło. A nie mamy alternatywy, bo światowe koncerny się zmówiły. To ostatnie zdanie to oczywiście żart, ale taki tylko w doborze słów: firmy zauważyły, że po kropelce mogą wyciągnąć wielokrotnie więcej, więc to robią.
    Oczekuję, przewiduję, że teraz rozwinie się rynek (zwyczaj? nie wiem jak to nazwać) hakowania softu abonamentowego. Tak, to przestępstwo według światowych koncernów, ale zauważcie jak swego czasu spadły ceny, na przykład windy, i nagle mogło się okazać, że warto kupować legalne. No ale zysk spadł z 666% na marne 500, więc trzeba było coś z tym zrobić.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  6. #16
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    707

    Domyślnie Odp: czy czeka nas subskrybcja (pewnie głównie AI) w korpusach naszej ulubionej firmy

    Abonamentów mamy przecież sporo na co dzień, jak Bangi napisał. Swego czasu były aktualizacje map płatne w jakiś ASO, ale ludzie potrafili to obejść i można było u Staszka elektryka samochodowego ogarnąć aktualizacje taniej itp. Youtube premium - proszę bardzo. Płacisz w sklepie kartą? Sklep płaci prowizję za terminal i korzystanie z niego ileś tam procent. Itd itp. Takich "mikro" płatności dodatkowych jest mnóstwo, tylko o wielu z nich się zapomina bo są to niewielkie kwoty jak np 50zł za rok Amazon Prime itp.

  7. #17
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 681

    Domyślnie Odp: czy czeka nas subskrybcja (pewnie głównie AI) w korpusach naszej ulubionej firmy

    Tylko płacenie kartą to wg mnie nie jest do końca dobry przykład - bo ten koszt (mikro koszt) jest ceną z to, że Tobie jest wygodnie (nie musisz nosić gotówki, jesteś chroniony np. ubezpieczeniem lub chargeback-iem), sklepikarz nie musi dźwigać gotówki, wozić jej do banku, wynajmować ochrony (przy większych kwotach) itd. itp. Mimo wszystko dalej mas alternatywę - możesz zapłacić gotówką.
    Mnie najbardziej wku...ia chory kapitalizm i udawanie przez wielkie korporacje jacy to jesteśmy eko, sreko, a jak dobrze się pomyśli to i tak mają wszystko w du... Liczy się tylko kasa.

  8. #18
    Coś już napisał Awatar NorthPole
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Kraków
    Posty
    66

    Domyślnie Odp: czy czeka nas subskrybcja (pewnie głównie AI) w korpusach naszej ulubionej firmy

    Zaraz, zaraz, chyba Was trochę poniosło z tymi teoriami. Subskrypcja to dobrowolny wybór. Nie musimy z tego korzystać. Oczywiście w wielu przypadkach jest łatwiej, ale czy o to nam chodzi w temacie fotografii? Piszę to oczywiście z pozycji całkowitego amatora, który na zdjęciach nie zarabia i nie zamierza zarabiać.

    Z pewnością się ze mną zgodzicie, że aktualny stan techniki (elektroniki i optyki) stosowanej w aparatach, daleko przekracza potrzeby amatorów. A nasze aparaty nie przestaną nagle działać. Dlatego nikt mnie nie zmusi do korzystania z dodatkowych funkcji, jeśli nie uznam, że są one rzeczywiście mi do czegoś potrzebne.

    Wystarczy pooglądać sobie obrazki wygenerowane przez AI i chwilę się nad tym zastanowić. Wszystkie odszumiacze, filtry czy powiększacze rozdzielczości oparte na AI, generują coraz lepsze obrazki. Czy to jeszcze jest fotografia, taka o jaką nam chodzi? Dla mnie granica została przekroczona. Wszystkie ładne fotki z Insta, 500px i innych serwisów są tak sterylne, że aż nierealne. Można mieć ciemny obiektyw z winetą, aberracją i trafić na nieciekawe światło, a procesor obrazu w aparacie czy w zewnętrznym sofcie, zrobi z tego złoty strzał. Dla mnie istotna jest sama zabawa w robienie zdjęć, a efekt końcowy...


    Podsumowując, myślę, że subskrypcje dotkną zawodowców, a dziadki leśne, do których się z pewnością zaliczam, mogą spać spokojnie.

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 430

    Domyślnie Odp: czy czeka nas subskrybcja (pewnie głównie AI) w korpusach naszej ulubionej firmy

    Dla mnie współczesne body jest przeładowane możliwościami video. Kupuję to praktycznie po nic. Gdyby obniżyli cenę a za ten soft video kazali dopłacić to jestem za. Tak było C-Logiem bodajże w 5DIV. Niestety raczej będą tylko opłaty za wszystko jak leci jak to w subskrypcjach.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  10. #20

    Domyślnie Odp: czy czeka nas subskrybcja (pewnie głównie AI) w korpusach naszej ulubionej firmy

    Nie ma szans na ucieczkę z modelu subskrypcyjnego.
    Wszyscy na to przechodzą - w świecie IT to już norma a licencji "perceptual" jak na lekarstwo.
    W samochodach też zaczyna być to już normą.

    Za chwilę zaczną sprzedawać puszki w modelu subskrypcyjnym - ja bym się nad taką opcją poważnie zastanowił

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •