Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 113

Wątek: [mystek]zdecydowanie pasja!

  1. #21
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    710

    Domyślnie Odp: [mystek]zdecydowanie pasja!

    21 foto robione stałką 50mm na f5.6, 1/160s, ISO100, godzina 18:55 w marcu tego roku. Zero filtrów i obróbka tradycyjna, tj kolorki, ostrość, kontrast, chyba nawet tego nie kadrowałem, dlatego jest dość ciasno w kadrze. A zdjęcie robione jest z tego wzgórza co zdjęcie nr 22, jak popatrzyłbyś w lewo będąc w tym miejscu to ujrzałbyś właśnie te pola

  2. #22
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    23

    Domyślnie Odp: [mystek]zdecydowanie pasja!

    Fajnie się ogląda. Tematyka... rzecz gustu, ale faktycznie widać, że masz pasję, lubisz poeksperymentować i nie trzymasz się schematów. Rzadkie cechy i warto je pielęgnować

  3. #23

    Domyślnie Odp: [mystek]zdecydowanie pasja!

    Dzieki fajna miejscowka, chetnie bym tez tam postrzelal

  4. #24
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    710

    Domyślnie Odp: [mystek]zdecydowanie pasja!

    #TS - dziękuję za ocenę . Mógłbyś mi napisać w którym/ch przypadku/ach chodziło o "lubisz poeksperymentować"? Bo właśnie wydaje mi się, że duuużo mi brakuje do takich fotografów, którzy robią nietypowe zdjęcia.

    #Hudy - musiałbyś wyemigrować do Anglii :P świetne mają krajobrazy na Wyspach, to fakt.

    Kolejne 2 strzały. Co do architektury, to ktoś pisał w tym wątku, że powinny być wyprostowane. A ja właśnie lubię takie krzywe, "strzeliste"

    25.
    26.

  5. #25
    Coś już napisał Awatar thomaslel
    Dołączył
    Jul 2010
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    56

    Domyślnie Odp: [mystek]zdecydowanie pasja!

    26 - Trochę szkoda ziarna i kadru. Myślę, że wyszedłby lepiej gdybyś pokazał mniej trawy i tego niebieskiego ogrodzenia, a więcej samej bryły/architektury. Na pewno natomiast na plus ciekawa pora dnia (wieczór?) i ilość detali pomimo szumów. No i oczywiście architekturka niczego sobie

  6. #26
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Kraków
    Posty
    1 850

    Domyślnie Odp: [mystek]zdecydowanie pasja!

    strasznie pokraczne te fotki
    nie nadają się do oceny
    więcej pokory, pasjonacie

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: [mystek]zdecydowanie pasja!

    Cytat Zamieszczone przez mystek Zobacz posta
    Co do architektury, to ktoś pisał w tym wątku, że powinny być wyprostowane. A ja właśnie lubię takie krzywe, "strzeliste"
    To zdecydowanie Twoja pasja - mnie bardziej się podoba wyprostowana architektura. Ale to moje zdanie, a zdjęcia mają się głównie Tobie podobać.
    Jakbyś wyprostował i korygował 24) to byłoby bardzo fajne, a tak moim zdaniem jest tylko testem dystorsji beczkowej obiektywu
    Ostatnio edytowane przez RobertON ; 25-05-2014 o 18:54

  8. #28
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    23

    Domyślnie Odp: [mystek]zdecydowanie pasja!

    Z eksperymentami, to chodziło mi między innymi o nietypowe (panoramiczne) kadrowanie oraz to, że czasem zauważysz coś, czego normalnie nie widać np. 13, 19, 21. Masz też zdjęcia normalne ...i takie trochę słabsze. Ale to naturalne, nikt nie robi samych dzieł sztuki. Uważam, że fotografia powinna dawać radość w całokształcie, a mniej istotne są aspekty techniczne (idealna ostrość, drobne przepalenia, sztywne zasady z podręcznika, itp.).

    A jeśli uważasz, że dużo Ci brakuje do profesjonalistów... to chyba dobrze. Oglądaj, kombinuj jak zostało zrobione, spróbuj w jakimś stopniu powtórzyć, i jeśli będzie Ci zależeć, to za jakiś czas wyrobisz sobie własny styl. To nie wyścigi o puchar i tytuł mistrza...
    Ostatnio edytowane przez ts- ; 25-05-2014 o 18:55

  9. #29
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    710

    Domyślnie Odp: [mystek]zdecydowanie pasja!

    #Thomas - foto robione z ręki, stąd podbite ISO, a więc i ziarno. Ciężko to było objąć obiektywem, a miejsca tam nie było zbyt wiele niemniej wiem, że ten obiektyw do architektury się nie nadaje w sensie technicznym. Już sobie wyczaiłem tutorial do prostowania architektury. Że też wcześneij tego nie robiłem, jak to zajmuje 30 sekund tyle, że gubi się nieco jakość zdjęcia

    #Igor - to jest krytyka? Gdzie konkrety? Każde zdjęcie nadaje się do oceny tylko ludzie, którym wydaje się, że pozjadali wszelkie rozumy piszą tak jak ty. Próbowałem znaleźć twoje zdjęcia na forum - bez skutku.

    #TS - 100% racji również jestem zdania, że gdyby każdy miał tworzyć zdjęcia zgodnie z literaturą i co w niej zapisane, to myślę, że właśnie sklejałbym kolejny model samolotu, a nie obrabiał zdjęcie.

    Wydaje mi się, że do profesjonalistów trzeba też mieć trochę sprzętu jednak. Co jak co, ale to sprzęt daje większe pole manewru (pod warunkiem, że umiesz go użyć rzecz jasna ), i chyba wolałbym powstrzymywać się od powielania zdjęć profesjonalistów, wydaje mi się, że każdy powinien mieć swój styl, a ja lubię niszowość wszelkiej maści (od samochodów, przez sprzęt domowy po ubrania itp), dlatego na pewno moje zdjęcia nie uderzą do dużej grupy, ale jak to się mówi - lepiej mieć 1 przyjaciela niż 20 kolegów .

    I przybijam Ci piątkę za słowa "to nie wyścig o puchar i tytuł mistrza" .


    26.
    27.

  10. #30
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Kraków
    Posty
    1 850

    Domyślnie Odp: [mystek]zdecydowanie pasja!

    chyba najbardziej "niszowe" jest 25
    nie ma to jak obrona przez atak
    krytyka...
    a znasz takie określenie "dzieło poniżej krytyki"?
    i jeszcze: profi sprzęt nie gwarantuje ciekawego zdjęcia, ale to wie chyba każdy (no, prawie)

Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •